Oferta

Zegarmistrzostwo jest rzemiosłem wymagającym precyzji, skupienia oraz znajomości delikatnych mechanizmów. Ta sztuka nie zamyka się wyłącznie w powszechnych usługach wymiany baterii czy paska, ale obejmuje cały szereg czynności. Mają na celu przywrócenie sprawności delikatnej konstrukcji wewnętrznej, jak i odświeżenie wyglądu zewnętrznego.
Do usług, które możemy dla Państwa zrealizować w ramach naszej oferty należy:

  • odnawianie i polerowanie kopert oraz bransolet,
  • dorabianie i polerowanie szkieł,
  • naprawianie wszelkich mechanizmów,
  • przeprowadzanie przeglądów i czyszczenie,
  • wymiana różnego rodzaju baterii oraz akumulatorów,
  • wymiana koronek zwykłych i zakręcanych,
  • wydawanie opinii rzeczoznawczych,
  • sporządzanie wycen zegarków.

Zajmujemy się zegarkami osobistymi (na rękę) oraz stojącymi i wiszącymi. Możemy zapewnić dojazd do Klienta na terenie Wrocławia i okolic.

Trafiają do mnie zegary z widocznymi uszkodzeniami zewnętrznym, gdzie już na pierwszy rzut oka widać stłuczone szkło lub zerwaną bransoletę. W takich przypadkach od razu widzę problem i mogę podjąć konkretne kroki. W przypadku, gdy otrzymuję przedmiot, którego wskazówki stanęły w miejscu, pierwszym moim podejrzeniem jest wyczerpana bateria. Jeśli jej wymiana nie pomaga mogę zacząć zgłębiać tajemnice mechanizmu w poszukiwaniu przyczyn jego niesprawności.

Gdy w moim warsztacie pojawiają się zniszczone upływem czasu zegary, w pierwszej kolejności przeprowadzam wywiad z Klientem. Podczas konsultacji staram się uzyskać jak najwięcej informacji, które pomogą mi w renowacji. Przy właściwej pracy nad przywróceniem pierwotnego wyglądu i funkcjonalności działam ostrożnie z dbałością o precyzję. Dzięki nabywanej w trakcie wielu lat pracy jako zegarmistrz wiedzy teoretycznej oraz praktycznym umiejętnościom mogę podjąć się odnowienia starych modeli wiszących i stojących.

Doświadczenie w naprawie i renowacji różnego rodzaju zegarków marek z całego świata sprawiło, że uruchomiłem serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Do mojego warsztatu trafiają wyroby producentów szwajcarskich, japońskich, niemieckich, radzieckich i wielu innych. W pracy z każdym modelem bazuję na oryginalnych częściach bądź najlepszych dostępnych zamiennikach, jeżeli zdobycie oryginalnych komponentów jest niemożliwe lub zbyt kosztowne dla Klienta.

Fa Roberta

ul. Stanisława Więckowskiego 6
50-431 Wrocław

Telefon

+48 71 79 89 181
+48 602 650 768

Email

fa.roberta@interia.pl

Social Media

Facebook
Twitter

Fa Roberta

ul. Romualda Traugutta 84
50-418 Wrocław

Telefon

+48 71 79 89 181
+48 602 650 768

Email

fa.roberta@interia.pl

Social Media

Facebook
Twitter