Renowacja zegarków

Odnawianie koperty zegarka

Codzienne noszenie czasomierza sprawia, że nawet przy zachowaniu szczególnej ostrożności jest on narażony na uszkodzenia. Często jedynym sposobem, aby przywrócić go do formy jest odnowienie koperty zegarka. Polega ono na usunięciu starej powłoki, uzupełnieniu braków, a także zlikwidowaniu wżery. Cały proces pozwala nie tylko przywrócić czasomierz do formy, ale również tchnąć w niego nowe życie na kolejne lata.

Odnawianie bransolety

Doskonale prezentuje się na nadgarstku, ale zazwyczaj nie jest odporna na zarysowania, które najczęściej powstają w wyniku dotykania nadgarstkiem blatów lub stołów, a także podczas wykonywania codziennych obowiązków. Odnawianie bransolety w zegarku, pozwala jej odzyskać dawny połysk i blask, a także zminimalizować widoczność znajdujących się na niej zarysowań. Jeśli chcesz uniknąć zarysowań, to poddawaj zegarek regularnej pielęgnacji.

Malowanie cyferblatu

Zdobywane przez wiele lat doświadczenie sprawiło, że naprawa zegarków to moja specjalność. Zajmuję się odnawianiem bransolet, kopert, tarcz, naprawą mechanizmów, a także wymianą baterii. Dla klientów wykonuję także malowanie cyferblatu, które jest bardzo czasochłonne i wymaga ode mnie wielu tygodni pracy. Jednak po takim zabiegu zegarek wygląda jak nowy, doskonale chodzi i pozwoli właścicielowi na wygodne korzystanie przez kilkanaście kolejnych lat.

Renowacja mechanizmu

To skomplikowany proces, który wymaga specjalnych umiejętności, cierpliwości oraz zachowania należytej staranności. Renowacja mechanizmu w zegarku wymaga rozebrania go na poszczególne części, dokładnym umyciu, a w następnej kolejności przeglądu wszystkich elementów. Jeśli okaże się, że któryś element jest uszkodzony konieczna jest jego wymiana na nowy. Kiedy wszystko jest gotowe zegarek zostaje złożony, nasmarowany i wyregulowany.

Odnawianie / wymiana wskazówek

Dzięki nim możemy sprawdzić, która dokładnie jest godzina, dlatego kiedy ulegną zniszczeniu zegarek staje się bezużyteczny, jednak można oddać go do naprawy i na nowo cieszyć się sprawnością. Jako zegarmistrz zajmuje się odnawianiem, a także wymianą wskazówek w zegarkach. Cały ten proces polega na usunięciu powłoki, odtłuszczeniu, pokryciu inną, właściwą powłoką, a następnie wypełnieniu jej luminoforem.

Odnawianie pasków

Każdy materiał się zużywa. Jeśli o niego dbamy, wydłużamy proces jego sprawności, jeśli nie dbamy szybciej wymaga renowacji. Codzienne noszenie zegarka sprawia, że narażony jest na nieustanną eksploatację, a także zniszczenia, dlatego też moją specjalnością jest odnawianie pasków. Oferuję oryginalne zamienniki marek, takich jak Citizen, Seiko,Fossil, Skagen i Diezel, a także te wykonane ze skóry aligatora, jaszczurki lub rekina, które spodobają się nawet bardzo wymagającym klientom.

Szycie pasków na zamówienie

Jeśli chcesz żeby Twój zegarek był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, to mam na to sposób. Szycie pasków na zamówienie pozwala dokładnie dopasować go do swoich potrzeb, a także gustu. Co więcej, w zależności od modelu zegarka można je także wymieniać w zależności od potrzeby. W pracy doskonale sprawdzi się model gładki i elegancki, a na wieczorne wyjście kolorowy i wzorzysty. Zachęcam do wizyty w moim zakładzie, gdzie udzielę szczegółowych informacji na temat takiej wymiany.

Fa Roberta

ul. Stanisława Więckowskiego 6
50-431 Wrocław

Telefon

+48 71 79 89 181
+48 602 650 768

Email

fa.roberta@interia.pl

Social Media

Facebook
Twitter

Fa Roberta

ul. Romualda Traugutta 84
50-418 Wrocław

Telefon

+48 71 79 89 181
+48 602 650 768

Email

fa.roberta@interia.pl

Social Media

Facebook
Twitter